Model: V-LCD173HR-DT
- Rec 709 compliant
- LED Tally lights
- HDMI/HDSDI inputs and outputs with conversion ability
- Rack ears or VESA mount options
Product Info
Tech Specs
Documents
- Rec 709 compliant
- LED Tally lights
- BNC connectors
- Two-channel audio monitoring
- Image flip ability
- Headphone jack
- Display Applications - Broadcast
- Display Type - LCD
- Supported Resolution - 1080p (1920x1080)
- Spec Sheet available - Yes
- Depth: 1.29 in
- Length: 17.75 in
- Width: 10.50 in
- Product Weight: 7.90 lbs
- Display Size: 17.30 in